Участь викладачів коледжу у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Модернізація мовно-літературної освіти: досвід, проблеми, перспективи»


У Міжнародний день рідної мови 21 лютого 2022 року в режимі онлайн відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Модернізація мовно-літературної освіти: досвід, проблеми, перспективи» (відповідно до Переліку наукових конференцій із проблем вищої освіти і науки у 2022 році (Лист ІМЗО від 12.01.2022 № 22.1/10-28), співорганізаторами якої стали Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, Національний університет «Чернігівська політехніка», Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, Рада директорів закладів фахової передвищої освіти Чернігівської області, ВСП «Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій НУ «Чернігівська політехніка».



Цей захід об’єднав навколо слова понад 100 представників закладів вищої та фахової передвищої освіти. Метою конференції було у міждисциплінарному й проблемному форматах обговорити актуальні питання комфортного та функціонального українськомовного середовища на всій території України в рамках Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава» та відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», ухваленого Верховною Радою України 25 квітня 2019 року.

У конференції взяли участь викладачі ВСП "Київського фахового коледжу комп'ютерних технологій та економіки Національного авіаційного університету", а саме:

СМАРЧЕВСЬКА Людмила Василівна підготувала тези на тему: "УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА В ПРОЄКЦІЇ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА ТА ТЕХНОЛОГІЙ ";

КАБАНЕНКО Алла Миколаївна представила тези на тему: "ПРОФЕСІЙНО ОРІЄНТОВАНЕ ВИКЛАДАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ЯК МОЖЛИВІСТЬ ФОРМУВАННЯ ФАХОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШОГО БАКАЛАВРА (спеціальність «Комп’ютерна інженерія»)";

БЄЛОВОЛ Віолетта Вячеславівна представила тези на тему: "ОПТИМІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ".

Науковий форум пройшов на високому організаційному, науково-теоретичному рівні у форматі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням. Тема науково-практичної конференції стала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики про значущість української мови – потужного духовного надбання народу, важливого засобу державотворення та суспільного поступу, подальшого інтелектуального, культурного розвитку нації, інструментарію для збереження історичної пам’яті.

За підсумками роботи конференції буде сформовано збірник матеріалів тез та доповідей учасників.