Серія онлайн-зустрічей викладачів комісії філологічних дисциплін з професорами університетів Т.Шевченка, Б.Грінченка, В.Стефаника з метою підвищення професійного та методичного рівня

12 березня 2024 року відбулася онлайн-лекція «Громадянська ідентичність українського суспільства. Еволюція та особливості».

Лектор — Вахтанґ Кебуладзе, український філософ, публіцист, перекладач, спеціаліст із феноменології. Доктор філософських наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Зараз ми проживаємо не тільки досвід великої, страшної війни, але водночас перебуваємо в епіцентрі динамічних змін, що зумовлюють єднання українського суспільства. Ці зміни засновані на цінностях громадянського суспільства, які ми виборюємо та захищаємо. Становлення ідентичності є тривалим і складним процесом, а її осмислення є ще складнішим. Якщо ми хочемо стати успішною нацією — маємо усвідомити свою єдність, спільну ідентичність. Велика роль інтелектуалів у формуванні національної/громадянської ідентичності.

12 березня також відбулася зустріч (вебінар): «Актуальні аспекти викладання зарубіжної літератури в 11 класі: оновлення програм, підручників та методична підтримка педагога».

Спікери: Юрій Ковбасенко - президент ВГО «Української асоціації викладачів зарубіжної літератури», професор кафедри світової літератури Київського університету імені Бориса Грінченка, автор понад 300 наукових публікацій, державних стандартів, навчальних програм, підручників і посібників;

Олександр Первак - автор навчальних посібників, член методичної ради журналу «Всесвітня література в школах України»;

Марія Бойко - викладач кафедри української мови Факультету української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, доктор філософії.

Підручник є складовою навчально-методичного комплекту, дозволяє добувати інформацію з контексту, відрізняти ціннісне судження від інформації та застосовувати в будь-якій ситуації, зважаючи на реалії.

http://surl.li/rnkrh

13 березня 2024 року відбулася зустріч (вебінар)на тему: «Українська література в 11 класі: філологічні акценти, методичні рекомендації та коментарі».

Спікер - Ольга Слоньовська, українська поетеса, прозаїк, літературознавець, член Національної спілки письменників України, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, авторка більше 70 книг, з яких понад 20 підручників і методичних посібників.

Українська література в сучасній школі має бути цікава, доступна, завдяки якій можна здобути успіх.

13 березня 2024 року також відбулася зустріч (вебінар) на тему: «Сучасні підходи до вивчення історії: реальна історія Тараса Шевченка і Лесі Українки».

Спікер-Акім Галімов, співавтор підручника, автор і продюсер історичних проєктів на телебаченні.

Під час зустрічі було розглянуто такі питання:
- якими були в реальному житті Тарас Шевченко та Леся Українка;
- у чому феномен їх геніальності;
- чому їхні твори є актуальними сьогодні.