22 січня - День Соборності України

День Соборності України щорічно відзначається 22 січня від 1999 року, привертаючи увагу, насамперед, до подій 1919 року - урочистого проголошення універсалу про об’єднання (Акта злуки) Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в соборну Україну. Також цього дня згадують й 22 січня 1918 року - день підписання Четвертого універсалу Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Урочисті заходи, що проводяться 22 січня в нашій країні, покликані привернути увагу саме до проблем утвердження незалежності та збереження єдності нашої держави. Наймасштабнійший захід відбувся 22 січня 1990 року, коли українці вишикувалися "живим ланцюгом" від Києва до Львова та Івано-Франківська; участь у цій акції взяли до трьох мільйонів наших співвітчизників.

День Соборності України був встановлений 1999 року за президентства Леоніда Кучми. Згодом президентом-зрадником Януковичем День Соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено День соборності та свободи України. Проте 13 листопада 2014 року Президент Петро Порошенко відновив свято новим указом.

День Соборності України є символом нашої єдності та незалежності, державотворення. Пам’ятаймо, що українці - один народ, який пройшов через багато випробувань і завжди знаходив у собі сили для відродження! Слава Україні!