Проєкт «Слово, моя ти єдиная зброє» до 153-ї річниці від дня народження Лесі Українки

Щороку 25 лютого ми згадуємо талановиту поетесу, перекладачку (знала понад 10 мов), громадську діячку Лесю Українку, чий внесок в українську літературу та культуру неможливо оцінити. На її творах виросло не одне покоління українців, а її вірші настільки актуальні, ніби написані сьогодні.

Студенти груп П-762-22, П-762-24 разом з викладачем-філологом Іриною Гусак підготували проєкт «Слово, моя ти єдиная зброє», де у творчості Лесі Українки червоною ниткою проходить мотив України, найболючіші проблеми рідного краю; вона викриває неправду, закликає до боротьби та змушує повірити у національне визволення з-під ворожого ярма. Леся Українка вірила про щасливу долю Батьківщини, і ця віра була головним лейтмотивом її життя.

Цьогоріч виповнюється 153 роки з дня народження української мисткині, перекладачки, поетеси Лариси Косач, яка ввійшла в історію української та європейської літератури під псевдонімом Леся Українка. Щедро обдарована талантом, наділена чутливим серцем Дочка Прометея прожила хоч і коротке, але цікаве життя. Цьогоріч здобувачі освіти груп Р-11, БР-11, П-14 разом з викладачем філологічних дисциплін Омельченко В.В. поринули в художній світ поетеси на нестандартному уроці-квізі. Найкращих результатів досягли:

  • у групі БП-11 - Антонов Д., Білецька А., Кияшко С., Назаренко В., Палігін К., Русін В., Сорокін М;
  • у групі Р-11 - Кутюк Я., Мусієнко М., Посполітак М., Шепітко О;
  • у групі П-14 - Горбань В., Дем'янов Є., Остапчук Є., Стунженас В., Шевченко С.