З Днем Європи!

9 травня цьогоріч Україна, як і всі країни європейського співтовариства, відзначає День Європи, виявляючи свою орієнтацію на загальноєвропейські суспільні, моральні та етнічні цінності. День Європи є й нагадуванням про те, що мир, свобода та демократія є найціннішими цінностями, що об'єднують країни Європи, незалежно від їх географічного розташування.

Саме 9 травня 1950 року було підписано документ, що увійшов в історію як Декларація Шумана, де пропонувалося створити Європейську спільноту вугілля і сталі, що стане в майбутньому підґрунтям для створення Європейського Союзу.

Сьогодні Європейський Союз стоїть пліч-о-пліч з Україною в боротьбі проти російської агресії, а членство України в ЄС є справою близького майбутнього. Після отримання в червні 2022 року статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу Україна впевнено крокує до нового формату цього споконвічного цивілізаційного об’єднання, водночас саме Україна вже не вперше у своїй історії рятує Європу від зовнішньої загрози, від навали варварської орди.

Нехай синє європейське знамено з дванадцятьмя зірками, що символізують повноту й досконалість співтовариства, завжди майорить поруч з нашим синьо-жовтим стягом!