14 лиспопада 2019 р. з нагоди Тижня циклової комісії філологічних дисциплін студенти І та ІІ курсів (шістнадцять навчальних груп) мали нагоду переглянути в Київському кінотеатрі «Дніпро» прем’єрний художній фільм «Захар Беркут», знятий за мотивами однойменної повісті Івана Франка.

У роботі над фільмом взяла участь велика міжнародна команда з України, США, Казахстану, Великобританії та Монголії.

Події розгортаються 1241 року, коли монгольська орда дійшла до українських Карпат. У головних ролях знялися американські актори Роберт Патрік (Захар Беркут), Фленаган (Тугар Вовк), Алекс МакНіколл (Максим Беркут), Роккі Маєрс (Іван Беркут), Поппі Дрейтон (Мирослава), українські актори Андрій Ісаєнко (Петро), Аліна Коваленко (Росана). Режисери фільму українець Ахтем Сеітаблаєв і американець Джон Він. Бюджет стрічки – понад 113 мільйонів гривень.

Саундтреком до історичного фільму стала пісня «Перевал» у виконанні українського гурту «Океан Ельзи».

Фільм зворушив глядачів не тільки майстерною грою акторів, неймовірними краєвидами Карпат, а насамперед, провідною ідеєю: любов до Батьківщини – це та сила, що народжує Героїв, спонукає їх на подвиги, самопожертву; окрім того, кіномитці за пріоритетні визначили питання згуртованості національної спільноти перед зовнішньою небезпекою, засудження зрадництва й легкодухості в боротьбі за волю й незалежність.

Радимо всім переглянути цей фільм!