Вітаємо!

27 листопада 2019 р. у коледжі відбулася науково-практична конференція, присвячена Дню пам’яті про жертви голодомору 1932-1933 рр. Модератором заходу стала викладач вищої категорії, циклової комісії суспільно-економічних дисциплін Т. Г. Базильчук. Конференцію відкрив кандидат економічних наук І. М. Яровий, заступник директора з навчальної роботи ККТЕ НАУ, який наголосив на актуальності історичної проблеми голодомору та її морально-етичних чинниках у поступальному розвитку сучасного українства.

Учасники конференції присвятили свої виступи різним аспектам голодомору в Україні. Створення законодавчої бази для розгортання терору голодом стало темою доповіді студентки гр. Ф-21 Харченко Ольги. Василець Віолета та Кобзар Максим, студенти гр. Ф-11, зосередили увагу на реакції міжнародної спільноти на події в Україні та визнанні сучасним міжнародним співтовариством голодомору 1932-1933 рр. геноцидом українського народу. Студенти гр. Е-21 Андрущенко Ростислав, Власенко Анастасія, Д‘яченко Ігор, Радчук Тетяна та Редько Ігор охарактеризували економічні передумови голодомору, його наслідки, історіографічні проблеми дослідження причин, відображення подій в усній народній творчості та його деформаційні впливи на український національний менталітет і світоглядні орієнтири.

Викладач-методист, циклової комісії суспільно-економічних дисциплін О. Д. Бардишева та заступник директора з виховної роботи ККТЕ НАУ - В. М. Масло підвели підсумки роботи конференції, наголосивши на тому, що подібні трагедії не могли б відбуватися із народом, який мав би свою державу та патріотичну еліту. Обов'язок кожного з нас пам'ятати про своїх предків, про страшний злочин ХХ століття, шанувати загиблих, бути патріотом, мати активну громадянську позицію, щоб не допустити повторення сумних соціальних потрясінь.