13 грудня - День Андрія

13 грудня традиційно в Україні вшановують святого апостола Андрія. У гуртожитку коледжу з цієї нагоди відбувся захід, мета якого - вшанування народних традицій, серед яких - дівочі ворожіння.

Якщо дівчат назбиралась ціла компанія, можна поворожити на чоботях. Кожна бере по своєму чоботу і переставляєте через хату – від стіни до порогу. Чий чобіт першим закінчить "естафету," та й відгуляє весілля першою.

Можна поворожити і на нитці. Кожна бере по нитці однакової довжини і підпалює її. Чия догорить найшвидше – та дівчина вийде перша заміж. Якщо ж нитка загасне одразу або згорить наполовину, за віруваннями, це не дуже добре. Але будьте дуже обережні як з вогнем, так і з пальцями.

Ворожіння на квасолі. Берете лівою рукою жменю квасолі, по одній відкладаєте, примовляючи: "У дівках сиджу – заміж піду", і так доти, доки не закінчиться квасоля.

Візьміть кілька непрозорих чашок. Розкладіть у них хліб, цибулю, сіль, цукор, кільце, гроші, а в одну налийте воду. Кількість дівчат повинна бути рівною кількості чашок. Потім кожна дівчина повинна із заплющеними очима вибрати чашку. Цибуля – до сліз, хліб – до статку, кільце – до весілля, вода - до статків, сіль – до неприємностей, цукор - до веселощів, гроші – до багатства.

Можна ворожити й на перстенях. У ніч на Андрія, усамітнившись, подумайте про те, яких змін в особистому житті хочете найбільше. Після цього візьміть глибоку мисочку та насипте в неї пшениці. Туди покладіть чотири різні перстені: простий, золотий, срібний та перстень з дорогоцінним каменем. Перемішайте так, щоб вони повністю "потонули" у пшениці. Заплющивши очі, ще раз нагадайте собі про найбільш бажане та витягніть один перстень. Простий – шукатимете свою долю, золотий – вийдете заміж, срібний – зустрінете свою пару, з коштовним каменем – вас будуть любити.

https://www.youtube.com/shorts/IAYdHqoohLs