22 січня - День Соборності України!

22 січня в Україні традиційно згадуються дві визначні історичні події : проголошення незалежності Української Народної Республіки й підписання Акту Злуки українських земель.

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, та що її вигадали більшовики.

А проголошення соборності УНР і ЗУНР (Західноукраїнської Народної Республіки) 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання в одній державі українських земель, які до цього були розділені кордонами тогочасних імперій.

На початку ХХ століття, після падіння імперій, українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акту Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після Перемоги над російським агресором Україна відновить і свою Соборність.

Слава Україні! Героям слава!