День НАУки – 16.03.2023

Національний авіаційний університет запрошує учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти, студентів коледжів, вихованців закладів позашкільної освіти та учнів-членів Малої академії наук України долучитися до Дня НАУки наукової школи архітектури, будівництва та дизайну.

День НАУки відбудеться – 16.03.2023 року о 14:00 в режимі онлайн на платформі Zoom. Організатори: Навчально-науковий інститут розвитку освіти спільно з Факультетом наземних споруд і аеродромів НАУ. Участь у заході безкоштовна.

Тема лекційного заняття «BIM технології промислових об’єктів України». (власний досвід проєктування та будівництва)». Сучасні інформаційні та цифрові технології широко використовуються, як у повсякденному житті сучасної людини, так і в різних галузях промисловості, більше того таке впровадження сьогодні є просто необхідним, так як відмова від сучасних технологій призводить до втрати конкурентних переваг цілих галузей в економіці країни. Будівельна галузь не є винятком й застосування новітніх технологій дозволяє не тільки зберегти конкуренцію на ринку, а й загалом підвищити ефективність будівельних процесів та проєктування. Однією з новітніх технологій у будівництві є BIM технологія. BIM – це абревіатура від Building Information Model, що означає: інформаційна модель будівлі або споруди; тобто її цифровий клон. Технології інформаційного моделювання (BIM) широко використовуються в багатьох країнах світу, де за їх допомоги реалізується більшість будівельних проєктів. В Україні поки не так багато компаній, які активно впроваджують сучасні IT-продукти у свій арсенал, проте з кожним роком їх кількість потроху зростає. Цьому сприяє не тільки об’єктивна реальність цифровізації суспільного життя, але й політична діяльність держави у сфері будівництва. Так вже розроблено дорожню карту переходу на BIM-технології, розробляються державні норми та стандарти з інформаційного моделювання, удосконалюється процес проходження експертизи будівельних об’єктів на базі їх цифрових клонів. В умовах війни впровадження BIM технологій для будівельної галузі України стає ще більш актуальним, так як поряд із об’єктами нового будівництва з’являється велика кількість будівель та споруд, які потребують реконструкції та підсилення. В даній доповіді висвітлюється власний досвід використання BIM технологій при проєктуванні, виготовленні та монтажі промислових об’єктів із акцентом на беззаперечніпереваги цифровізації будівельної галузі України.

Лектор – Махінько Антон Володимирович, професор кафедри комп’ютерних технологій будівництва та реконструкції аеропортів Факультету наземних споруд і аеродромів НАУ; начальник науково-технічного відділу інжинірингової фірми ЕТУАЛЬ, доктор технічних наук, старший науковий співробітник.

Реєстрація для учасників заходів обов’язкова за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1FJumC7sE9oX3hSQw13B6R_f1sbLxi0n-t_4yuWOnjt8/edit

Підключитися до конференції https://us02web.zoom.us/j/84042093773?pwd=RGRPaXc0Rm1kaGhCUmVJRmpFOFpvZz09

Ідентифікатор конференції: 840 4209 3773

Код доступу: 932668

Чекаємо на зустріч з вами!

Наші контакти: м. Київ, Національний авіаційний університет, проспект Любомира Гузара, корпус 8а, Центр допрофесійної підготовки та обдарованої учнівської молоді ННІРО НАУ, тел. (044) 406-74-15 https://bit.ly/2MNOudK

E-mail: pk@nau.edu.ua, iro@npp.nau.edu.ua

сайт НАУ: https://nau.edu.ua/

сайт ННІРО: http://iro.nau.edu.ua/