Артмайстерня "Сяйво"

Щотижня на базі ВСП «Київський фаховий коледж комп’ютерних технологій та економіки НАУ проходять заняття арт-майстерні «Сяйво», здобувачі освіти знайомляться з різними техніками арт-терапії. Художня творчість допомагає зрозуміти й оцінити свої почуття, спогади, образи майбутнього, знайти час для відновлення життєвих сил і спосіб спілкування з собою. Символічні образи являють собою способи вирішення внутрішньопсихологічних конфліктів. Засоби мистецтва дозволяють заглибитись у самопізнання, знайти способи самодопомоги, вміння пропрацьовувати свої емоції, знімати стрес, напругу, тривожність, долати сумніви, невпевненість, знаходити ресурс, формувати цілі та вірити у власні сили. Під час роботи засобами мистецтва відбувається розпізнавання і визначення підсвідомих емоцій, їх екологічне і вільне вивільнення, що несе за собою відчуття полегшення, так званий емоційний катарсис.

Минуле заняття було присвячене правопівкульному малюванню. Інтуїтивне, правопівкульне малювання активізує зону правої півкулі, що відповідає за почуття, емоції, переживання, творчість, інтуїцію, самовираження. Під час роботи студенти навчаються відпускати себе, долати негативні установки, довіряти своїй інтуіції, не боятись вільно проявляти себе і своє власне бачення, долати невпевненість, приймати недосконалість, бачити в цьому красу і унікальність, долати перфекціоналізм.

Природа для нас є ресурсом, відпочинком, зарядом енергії та позитивного настрою. Символ води – це емоції, підсвідомість, таємне, непізнане, приховане. На занятті суденти малювали водний пейзаж, ніби розчиняючи у водній стихії тривоги, печалі, переживання, болі; черпаючи спокій, витримку, позитив та ресурс.

На занятті техніка арт-терапії була поєднана з тілесними техніками зняття стресу та емоційного оздоровлення. Учасники арт-майтерні навчились технікам майндфулнессу та кінезіологічним вправам. Що дозволить їм регулювати власні емоції, вміти допомогти собі впоратись із стресом, зібратись на іспиті, долаючи стах та тривогу.