Річниця Геноциду Кримськотатарського народу: Вшановуючи пам'ять та вимагаючи правди

18 травня 2023 року відзначається 79-річчя геноциду кримськотатарського народу - трагедії, що тінню лягла на всю світову історію, нагадуючи про важливість вшанування пам'яті жертв комуністичного терору та необхідність привернути увагу світової громадськості до наслідків злочину проти людства, аби подібне ніколи не повторилося.

1944 року радянська влада прийняла рішення про масову депортацію кримських татар з їх рідного Криму. За наказом Сталіна понад 200 тисяч осіб було примусово виселено зі своїх домівок та вигнано до далеких, чужих земель Центральної Азії та Сибіру. Ця жорстока, антигуманна акція спричинила невимовні страждання, поневіряння, смерті тисяч невинних людей, руйнування культурного, соціального та економічного життя кримськотатарського народу.

Протягом десятиліть кримські татари зазнавали гніту, репресій та систематичних порушень їх прав з боку радянської влади. Тільки після розпаду Радянського Союзу кримськотатарський народ зміг повернутися на свою історичну батьківщину. Проте після анексії Криму Росією 2014 року кримські татари знову стали об'єктом пригнічення, переслідування та порушень їх прав.

Сьогодні, всупереч зусиллям громадських організацій, правозахисників та самого кримськотатарського народу, злочини, скоєні під час геноциду та депортації, ще не отримали належного розкриття та засудження; на жаль, відповідальність несуть лише окремі, поодинокі винуватці. Уся правда про масштаби та страшні наслідки цих подій залишається ще не розкритою, не оприлюдненою.

Ми приєднуємося до закликів міжнародної спільноти про необхідність встановлення правди про геноцид кримськотатарського народу, повернення йому прав на історичну, соціальну, національну справедливість. Нагадуймо раз у раз про цю трагічну подію нашим сучасникам, вшановуймо пам'ять про невинно загиблих, підтримуймо необхідність визнання права кримськотатарського народу на повернення історичної батьківщини, відновлення прав та культурної самобутності!

79-річччя геноциду кримськотатарського народу слугує ще й нагадуванням про важливість боротьби за справедливість, права людини та запобігання майбутнім злочинам проти людства у будь-яких його проявах.