Позакласний захід присвячений 140-річниці дня народження Петра Болбочана

В межах тижня комісії суспільно-економічних дисциплін 27 листопада 2023 був проведений позакласних захід, присвячений 140-ій річниці дня народження Петра Болбочана, який увійшов в історію завдяки успішній воєнній кампанії проти більшовиків у Криму.

22 квітня 1918 року в ході Кримської операції під проводом полковника Петра Болбочана армія УНР швидко форсувала Сиваш та дісталася Сімферополя. Чорноморський флот підняв українські прапори. Перемоги було досягнуто з мінімальними втратами. І це однозначно здобуток Петра Болбочана, про який варто пам’ятати. Втім, потім у біографії Болбочана була і участь у антигетьманському повстанні, і втрата Лівобережжя, і армійська отаманщина, і сварки з Петлюрою.

Студенка групи П-764-24 Степанова Анастасія висвітлила життєвий шлях П. Болбочана, а Горшков Іван розповів про трагічні сторінки його життя – політичні інтриги та розстріл по команді верхівки влади УНР. Студенти переглянули відео УІНП про визвольний похід П. Болбочана на Крим. Наприкінці заходу студенти підвели підсумки про його роль в українській історії, важливість консолідації суспільства та ще раз переконались в необхідності військового захисту державних територій.

Захід провела викладач суспільних дисциплін Оксана БАЧИШ.

Вшановуємо пам’ять одного з найвидатніших полководців у пантеоні героїв української нації Петра Болбочана!

Крим буде звільнений!

Слава Україні!

alt : Презентація