XVII щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України»

27 січня світова спільнота відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цій події був присвячений XVII щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України» в очному форматі, проведений з ініціативи Українського центру вивчення історії Голокосту за підтримки Goethe-Institut Ukraine та House of Europe, єврейської громади м. Дюссельдорф, а також Української асоціації юдаїки і Магістерської програми з юдаїки НаУКМА.

В заході взяла участь викладач суспільних дисциплін ВСП «КФКТЕ НАУ» Оксана БАЧИШ. У фокусі цьогорічного міжнародного круглого столу було питання викликів викладання історії України та Голокосту, зокрема, протидія дискримінації та антисемітизму у воєнний час.

Учасники заходу ділились досвідом викладання та подачі історичного матеріалу саме у воєнний час, коли інформація є таким же видом зброї проти російського агресора як і воєнізована техніка. Були обговоренні проблеми інструменталізації історичного матеріалу, зміни обличчя нового «національного героя» та нового пантеону героїв, радикалізації історії. Учасники круглого столу дійшли спільних висновків, а саме:

  • Історія України - це історія всіх народів, що проживають в Україні, а не лише українців;
  • історія перестала бути «книжкою» та «мертвою»;
  • незасудження комуністичних злочинів призвели до сучасної війни;
  • «змагання жертв» (Голодомору, масових репресій 1930-х, Голокосту тощо) дискредитує історію Україну.

Викладачі циклової комісії суспільно-економічних дисциплін долучилися до онлайн-трансляції XVII круглого столу в мережі facebook.

alt : Буклет