Всесвітній день радіо

13 лютого 1946 року вперше в ефір вийшло “Радіо ООН”, яке проводило мовлення зі штаб-квартири Організації об’єднаних націй. З 2011 цей день офіційно проголошено ЮНЕСКО як Всесвітній день радіо.

У цифрову еру радіо залишається найнадійнішим засобом масової інформації, спроможним охопити найбільш широку аудиторію. Не дивлячись на появу нових сучасних засобів масової інформації, масову міграцію сервісів в цифрову сферу та поширеність комп’ютерів і смартфонів — радіо продовжує залишатися одним з найпопулярніших форм зв’язку. За даними Міжнародного союзу електрозв’язку, сьогодні близько 80% домівок у світі мають хоча б один радіоприймач.

Радіо це спосіб комунікації з найбільшою аудиторією в світі. Воно є загальновизнаним способом зв’язку, що володіє великими можливостями і вимагає малих витрат. Радіо дозволяє сягнути найбільш віддалених громад і найбільш вразливих груп населення. Більш того, радіо відіграє визначну роль в надзвичайних ситуаціях, полегшуючи надання допомоги при стихійних лихах.

Перший радіоприймач був запатентований сербським винахідником Ніколою Теслою в 1893 році. В Україні першу цивільну радіолінію проклали в 1902 році.

Вітаємо всіх працівників сфери радіопередачі та здобувачів освіти спеціальності 172 “Електронні комунікації та радіотехніка”!