На базі ВСП «Київський фаховий коледж комп’ютерних технологій та економіки Національного авіаційного університету» під керівництвом Базильчук Тетяни Григорівни – викладача-методиста економічних дисциплін, 18 жовтня 2024 року о 12:30 у дистанційному форматі на платформі Google WorkSpace в рамках запланованого тижня Циклової комісії суспільно-економічних дисциплін відбулась ІІІ студентська науково-практична конференції, присвячена Всесвітньому дню економіста.
Конференція розпочалася зі вступного слова Базильчук Т.Г., яка, зокрема, зазначила про важливість професії економіста, про необхідність дбати про економічний розвиток підприємств, громадян, всієї держави. Завдяки економістам у час війни економіка не стоїть на місці, а працює на Перемогу, підтримку нашого війська, населення.
Усім фахівцям економічної галузі бажаємо здоров’я, натхнення на вирішення важливих питань - відбудови нашої України та її процвітання!
У конференції участь прийняли студенти ІІ-го, ІІІ-го та IV-го курсів спеціальностей 051 Економіка, 072 Фінанси, банківська справа та страхування та І-го курсу спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія.
Свої виступи студенти розпочали з українських меценатів, про тих, хто безкорисливо матеріально підтримували (підтримують) розвиток української культури, освіти, охорони здоров'я та незахищені категорії населення. Тетяна Григорівна зазначила, що, Україна, так історично склалося, довгий час не мала державності, яка стала б на захист української культури, мистецтва, освіти, науки, мови. Тому знаходились філантропи та шанувальники українства, які зробили вагомий внесок у збереження та розбудову української нації.
І саме кінець XIX — початок ХХ століття називають «золотою добою» українського меценатства. Саме цей період був згаданий студентами конференції. В кінці XIX — початку ХХ століття внаслідок соціально-економічних перетворень, викликаних відміною кріпацтва, розвитком ринкових відносин та підприємництва відбувається активізація суспільно-культурної діяльності. Розширилось і поле діяльності меценатів.
Студенти згадали відомих меценатів України - родину Симеренків, Харитоненків - українських промисловців-меценатів, славетних Терещенків. Було згадано, наприклад, про архітектурний бум, масове будівництво у Києві кінця ХІХ ‒ початку ХХ століття. Це могло відбуватися завдяки цукропромисловцям, і на першому місці серед них були Терещенки.
Альона Власенко та Христина Алексєєва, студентки групи Е-21 розказали про Харитоненків - українських промисловців-меценатів.
Вікторія Вальчукта Вікторія Щебенюк , студентки групи Е-21, представили родину Симиренків.
Про Терещенків – підприємців-меценатів розказала Остапюк Марія, студентка групи Е-31.
Олійник Марія, студентка групи Е-31 зазначила, що українські економісти не тільки досягли визнання на міжнародній арені, але й зробили значний внесок у розвиток глобальної економічної науки. Вони досліджують найактуальніші питання сучасної економіки, зокрема макроекономічну політику, ринки праці, фінансові інновації, поведінкову економіку та теорію ігор. Їхні роботи впливають на формування економічної політики у багатьох країнах світу.
Діана Левченко, Касʼяненко Анастасія, група Е-31, розкрили внесок В.І.Вернадського у розвиток економічної науки
Студентки зауважили, що Володимир Вернадський передбачив знаннєву економіку, інформаційну й економічну глобалізацію та заклав основи екологічного світогляду. Економічна діяльність, за Вернадським, – це не перероблення ресурсів, а відтворення людини як складової цілісної глобальної живої системи. Великого українського вченого Володимира Вернадського можна сміливо зарахувати до геніїв, його наукові досягнення порівнюють з напрацюваннями Ісаака Ньютона, Чарльза Дарвіна і Альберта Ейнштейна. Крім того, що він є автором понад 700 наукових праць, він також знаменитий як: 1. Засновник цілої науки біогеохімії, 2. Основоположник геохімії, 3. Автор терміна і нової науки - ядерної геології (радіогеології), 4. Творець цілого філософського напряму космізму - теорії про народження і еволюцію Всесвіту, 5. Найбільший учений ще як мінімум у 12 (!) галузях науки, 6. Один із перших економістів в Україні, який сформував серйозну наукову базу для вивчення економічних процесів. Іван Вернадський став відомим завдяки своїм дослідженням у галузі торгівлі, фінансів і економічної історії.
Чубар Роман, група Е-31, представив презентацію про Ромáна Óсиповича Роздо́льського — українського політолога та історика, економіста-марксиста та політика. “... імовірно найвідоміший у світі український марксист, який лишається майже невідомим у себе на Батьківщині. З юних років учасник соціалістичних гуртків, співзасновник Комуністичної партії Східної Галичини (згодом Комуністичної партії Західної України) і перший голова її Тимчасового ЦК. Підтримував українізаторську течію О. Шумського в комуністичній партії радянської України і критикував сталінські чистки Лівої опозиції. Після виключення з КПЗУ співпрацював із троцькістським рухом. Учасник антифашистського опору, в’язень Освенциму, після війни лишається незалежним дослідником у США, не змігши отримати посаду в жодному університеті через маккартистські репресії. Світову славу здобув через своє фундаментальне дослідження «Створення “Капіталу” Маркса», інша видатна робота «Фрідріх Енгельс і проблема “неісторичних” народів».
Григоренко Максим, Луговський Ростислав, Сазонова Софія, Яхнівська Ангеліна, група Ф-21, розповіли про видатного українського економіста і соціолога Михайла Івановича Туган-Барановського, доктора економіки, генерального секретаря фінансів Української Центральної Ради, одного із засновників Української Академії Наук, міністра фінансів УНР.
Студенти зауважили, що вчені не забувають про Україну, активно працюючи над реформами та розвитком її економічного потенціалу. Вони надають цінний досвід і знання, здобуті у провідних світових університетах, для модернізації національної економіки. Важливо, що їхній вплив допомагає інтегрувати Україну в світові економічні процеси, роблячи її більш конкурентоспроможною та підготовленою до викликів сучасного світу.
Кияниця Маргарита, Спицька Дар’я, група Е-21, розказали про внесок українського вченого Богдана Гаврилишина у розвиток економічної науки. ...теоретика, викладача, консультанта та аналітика у сфері міжнародної економіки, політики та управління. Гаврилишин був активним громадським діячем: членом Римського клубу, Міжнародної академії менеджменту і Світової академії мистецтва та науки. Він здобув ступінь доктора економіки та суспільних наук в Університеті Женеви, а також був почесним доктором права Йоркського університету та Університету Альберти в Канаді. Його особистість стала прикладом патріотизму і відданості своїй країні.
На завершення було представлене відео “Вклад українських вченех у розвиток економічної науки”, яке підготували студенти: Ромась Ростислав, Касʼяненко Анастасія, Олійник Марія, Остапюк Марія, Чубар Роман, Удовенко Вікторія, Яцюта Владислав під керівництвом Базильчук Тетяни Григорівни. У хронологічному порядку було представлено всесвітньовідомих українських економістів-науковців з кінця ХІХ ‒ початку ХХ століття до сьогоднішніх днів. А саме були згадані такі відомі постаті економістів, як Степанов Тихон, І.В.Вернадський, Роман Роздольський, Михайло Туган-Барановський, Володимир Тимошенко, Богдан Гаврилишин, Юрій Городніченко, Роман Шеремета, Тимофій Мілованов, Олександр Талавера.
Таким чином, зауважила студентка групи Е-31 Олійник Марія, сучасні українські економісти є мостом між Україною та світовою науковою спільнотою, роблячи вагомий внесок у глобальні економічні дослідження та водночас сприяючи економічному відродженню своєї країни.
В заході також брала участь: Дудник Валентина Михайлівна, голова циклової комісії суспільно-економічних дисциплін, кандидат історичних наук, доцент, яка подякувала за представлену цікаву і часто маловідому на загал інформацію та високий науковивий рівень підготовлених презенацій і відео виступаючих студентів, їх патріотиче налаштування та розуміння необхідності пропагування всього українського у сучасний непростий час для України.
Схвально висловилися щодо конференції викладачі: Коляда Віталіна Анатоліївна, Омельченко Вікторія Володимирівна та голова комісії філологічних дисциплін, викладач вищої категорії Гусак Ірина Анатоліївна.
Також учасниками ІІІ-ьої студентської науково-практичної конференції були: викладачі комісії суспільно-економічних дисциплін Бачиш Оксана Миколаївна та Ізотова Ірина Олегівна, заввідділеннями Аржанцева Анастасія Миколаївна та Пархоменко Надія Михайлівна, заступник директора коледжу з навчально-методичної роботи, кандидат фізико-математичних наук - Чуйков Артем Сергійович та Ю́рій Каша́фович Зіатді́нов - директор коледжу, Заслужений працівник освіти України, доктор технічних наук, професор, Дійсний член (Академік) Аерокосмічної Академії України.
“...Наскільки потужною є українська думка, до вивчення предмета «Історія економічної думки України», цього просто не уявляєш, її масштаби! Це неймовірно, читати і розуміти, що, наприклад, Миколу Зібера шанував Карл Маркс, а до праць цього економіста звертався також і Джон Хікс.”
Copyright © 2013 - All Rights Reserved - ST
02099, Київ, Бориспільська, 5
krmknau@gmail.com
(044)566-01-88