29 вересня щорічно відзначається День пам’яті трагедії Бабиного Яру.
Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники ОУН, в’язні сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.
Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.
З 26 вересня до 3 жовтня 2023 року на базі ВСП «Київський коледж комп’ютерних технологій та економіки НАУ проходить виставка студентських робіт, присвячена роковинам трагедії Бабиного Яру «Бабин Яр: рефлексія».
Підтримку у відкритті виставки надав Український центр вивчення історії Голокосту.
Урочисте відкриття виставки відбулось 26 вересня 2023 року. У заході взяли участь викладачі, студенти ВСП КФКТЕ НАУ та ВСП «Київський фаховий коледж морського і річкового флоту та транспортних технологій Державного університету інфраструктури та технологій», а також Анатолій ПОДОЛЬСЬКИЙ - директор Українського центру вивчення історії Голокосту, провідний науковий співробітник відділу етнополітології, керівник Центру єврейської історії і культури, кандидат історичних наук.
У своєму виступі Анатолій Юхимович згадав історичні події вересня 1941 року в Києві, розповів про розстріли цивільного населення в Бабиному Яру до 1943 року, цинічне ставлення радянської влади до події (зокрема приховування правди від населення та заборону вшановувати пам’ять розстріляних) та висловив слова вдячності сучасному молодому поколінню, яке вміє співпереживати та співчувати загиблим людям, яких ніколи не знали.
На відкритті виставки також виступили студенти, які розповіли про свої емоції та переживання під час підготовки робіт, зокрема студенти ВСП КФКТЕ НАУ Ковтун Павло, Тропотяга Олександра, Старовецька Рєгіна та студенти ВСП КФК МРФТТ ДУІТ Деревлюк Дар’я, Осадча Каріна та Макаров Михайло.
Свої творчі роботи на виставці представили студенти ВСП «Київський фаховий коледж комп'ютерних технологій та економіки НАУ»: Якименко Іван, Кочетова Діана, Кириченко Крістіна, Потебний Ростислав, Старовецька Рєгіна, Карнаухов Максим, Миронова Діана, Петрик Анастасія, Валько Дар’я, Тропотяга Олександра, Ласкава Єлизавета, Ковтун Павло, Деркач Нікіта, Сомов Микола, Пліско Іван, Кирпач Анна, Юрченко Анастасія, Мязіна Валерія, Рубан Катерина , Зуєва Маргарита, Новосельський Михайло, Романовський Дмитро.
До виставки долучилися студенти Київського фахового коледжу туризму та готельного господарства: Гайщук Олександра, Микола Булах, Надія Ковалевич, Пивоваренко Вероніка , Вікторія Ярмощук, Кременецька Марго, Левченко Анастасія, Логвиненко Андрій (керівник Тетяна ГАВРИК, голова комісії соціально-гуманітарних дисциплін).
Також на виставці представлені роботи студентів ВСП «Київський фаховий коледж морського і річкового флоту та транспортних технологій Державного університету інфраструктури та технологій». Свою творчість продемонстрували Деревлюк Дар’я, Осадча Каріна та Макаров Михайло (керівник Юлія ДАВИДОВА, викладач суспільно-правових дисциплін).
Координатор виставки: Оксана БАЧИШ, викладач суспільних дисциплін ВСП КФКТЕ НАУ.
Copyright © 2013 - All Rights Reserved - ST
02099, Київ, Бориспільська, 5
krmknau@gmail.com
(044)566-01-88